:ویژه ها 
شیوه صحیح طرح سوالات لیسنینگ برای زبان انگلیسی پایه نهم
دبیران محترم زبان متوسطه اول. هیچکدام از ما شکی در تاثیر آزمونها بر روش تدریس دبیران نداریم.
ادامه ...
Best Practices for Teaching GRAMMAR
بهترین شیوه آموزش گرامر چیست؟ اهمیت form, meaning, use هر کدام چقدر است؟ به چه ترتیبی بهتر است مطالب گرامر به زبان آموز ارائه شود؟ مقاله جدید دکتر شهاب اناری را بخوانید.
ادامه ...
five tips to foster autonomy in the classroom
همکاران عزیز! دبیران محترم زبان. دوست دارید دانش آموزانتان به حضور در  کلاس علاقه مند تر باشند؟
ادامه ...
:مطالب آموزشی
تاریخ: 1394/06/11
کتاب زبان انگلیسی پایه نهم مبتکران چاپ شد. آن را ورق بزنید!

کتاب زبان انگلیسی پایه نهم مبتکران چاپ شد. آن را ورق بزنید!

 پس از حدود 5 ماه تلاش بی وقفه، زحمات همکارانمان به ثمر رسید و کتاب زبان پایه نهم مبتکران به قلم دکتر شهاب اناری چاپ شد. ویژگیهای کتاب را از زبان دکتر اناری بخوانید:


6 فرمان من در این کتاب:
1. رعایت اصول CLT (شیوه ارتباطی آموزش زبان) در همه بخشها و خصوصا اصول guided discovery برای گرامر
2. قرار دادن تمرینات و آموزشها در بافتار (context)
3. تلاش بر در نظر گرفتن هر چهار مهارت و تاکید ویژه بر speaking/listening
4. حرکت از controlled practice به free practice در هر بخش از هر درس (به عبارت دیگر حرکت از exercise به task)
5. حرکت از تمرینات ساده تر به سخت تر در هر بخش
6. تلاش بر جامع و مانع بودن کتاب به طوری که منبع قابل اعتمادی برای دبیر و دانش آموز باشد

ساختار هر درس کتاب:
هر درس شامل بخشهای زیر است:
1. Vocabulary and Functions: در این بخش تمامی واژگان جدید و نقشهای زبانی هر درس در قالب تمرینات ارتباطی (communicative) و درجه بندی شده از ساده به سخت (graded) ارائه شده اند. این تمرینات دانش آموز را از مراحل تشخیص (recognition) تا استفاده آزاد (free use) می برد. در طراحی تمرینات این بخش، هر چهار مهارت زبانی (4 skills) مد نظر بوده است. وجود بازی (game) در بین تمرینات، آموزش را برای مخاطبان نوجوان کتاب جذابتر می کند.
2. Grammar: گرامر برای اولین بار در کتاب نهم مورد بحث قرار گرفته است. در آموزش و تمرینات گرامر، مهمترین اصلی که مد نظر قرار داده ام، ارائه مطالب در بافتار (context) و اولویت دادن به معنا (meaning) نسبت به ساختار (structure) است. رعایت مراحل ESA = engage/study/activate و آموزش از طریق guided discovery از اصول مهم این بخش است. در تمرینات این بخش هم به هر چهار مهارت توجه شده است. در این بخش هم ارائه بازی (game) جذابیت یادگیری را برای دانش آموزان بیشتر می نماید.
3. Practical English: هدف از این بخش استفاده آزادانه (free use) از دانش کسب شده در درس است. تاکید تمرینات این بخش بیشتر بر مهارتهای گفتاری و شنیداری در قالب task می باشد. تمرینات این بخش تا حد امکان بر اساس زندگی واقعی (real-life, authentic) طراحی شده اند.
4. Intonation: توجه به آهنگ کلام هم برای اولین بار در کتاب نهم آموزش داده می شود. در این بخش علاوه بر آموزش الگوهای رایج Intonation، تمرینات متنوعی برای تثبیت بیشتر مطلب در ذهن دانش آموزان گنجانده شده است.
5. Mock Test: با توجه به روش جدید طراحی آزمون ارائه شده توسط دفتر تالیف، آزمون نمونه هر درس بر اساس الگوی آزمونهای کمبریج به ویژه YLE و KET طراحی شده است. در طراحی آزمونها به هر چهار مهارت توجه شده است.
6. MCQs: با توجه به این که بسیاری از دانش آموزان در آزمونهای هماهنگ کشوری بین مدارس شرکت می کنند، بخش پرسشهای چند گزینه ای جهت آماده سازی ایشان طراحی شده است.
7. For the Teacher: نکات روش تدریس و پیشنهادهایی برای بالا بردن کیفیت آموزش همکاران محترم در این بخش ارائه شده است که حاصل سالها تجربه برگزاری کلاسهای تربیت مدرس بنده است.

برای سفارش می توانید با مرکز پخش مبتکران 02161094102 و تمامی مراکز پخش و کتابفروشیهای معتبر سراسر کشور تماس بگیرید.

کتاب را در این لینک ورق بزنید. 

چند ویژگی دیگر این کتاب:

1.  در انتهای هر چند درس، یک صفحه تمرین مروری آورده ام. همچنین در انتهای درس 3، دو نمونه سوال امتحان پایان ترم اول و در انتهای درس 6 دو نمونه سوال امتحان پایان سال قرار داده ام.
2. در انتهای کتاب بخشی با نام At a glance گنجانده ام تا برای مرور سریع و یادآوری مطالب اصلی دروس استفاده شود. همچنین بخشی با نام Test Yourself حاوی 150 سوال چهارگزینه ای برای جمع بندی پایان سال و آمادگی برای آزمونهای تستی هماهنگ طراحی کرده ام.
3. لزومی به انجام تمامی تمرینات کتاب در کلاس درس نیست. دبیران محترم می توانند بخشی را در کلاس انجام دهند و مقداری را به منزل محول کنند.
4. دی وی دی نرم افزار همراه کتاب شامل تعداد زیادی تمرینات و بازیهای مختلف برای بخشهای Vocab, Functions, Grammar, Intonation و غیره است. از سی دی صوتی و از این دی وی دی می توان هم در کلاس و هم در منزل استفاده کرد.

در ضمن علاقه مندان مي توانندبراي خريد این کتاب با تخفيف به فروشگاه اينترنتي مبتکران مراجعه کنند.بازگشت به صفحه آخرین مطالب

 
No articles match criteria.
Home Page تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک 59، مبتکران
Home Page  021-61094000  Home Page  editor@Mobtakeran.com
پرسش جدید  :: تماس با ما  :: مبتکران  :: فروشگاه
ورود به پرتال ::  ثبت نام
Copyright 2014 © Mobtakeran
Powered By Parsian